انتقاد تند نسیم دلفان در مقابل سیاست قابل تامل علی رستمیان در بحث استیضاح وزیر راه و شهرسازی

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی که دو ماه پیش خود را از طراحان استیضاح وزیر راه و شهرسازی خوانده بود در اقدامی بسیار عجیب و قابل تامل به جنبش سیاسی حمایت از وزیر پیوست و امضاء خود را پس گرفت…

وزیر مورد نظر یکی از کم کار ترین و بی خاصیت ترین وزرای دولت فعلی است و جز با الفاظ سیاسی و توهین آمیز نسبت به مردم و دولت های پیشین چیز دیگری در چنته نداشته است.

خیلی از نمایندگان لیست امید با سیاسی کاری و به انگیزه حمایت از دولت ، جنبشی به راه انداختند تا بتوانند طرح استیضاح وزیر را به چالش بکشانند و حقوق در نظر گرفته شده ملت در برخورد با این وزیر کم کار یا بهتر است بگوییم هیچ کار را پایمال کنند و در کمال تاسف می بینیم جناب آقای رستمیان که خود را همیشه فردی انقلابی و مدافع حقوق ملت می دانست به این جنبش پیوست و امضاء خود را پس گرفت.

اکنون علی رستمیان می گوید برای پس گرفتن امضاء خود دلائلی دارد از جمله اینکه توانسته است امتیازاتی از وزارتخانه مورد نظر دریافت کند و تضمین های لازم را نیز گرفته است.

اول اینکه جناب آقای رستمیان همیشه خود را از طراحان این استیضاح می خواند ، آیا عجیب نیست یک فردی بعنوان طراح استیضاح باشد و بعد خود از اولین کسانی باشد که امضاء خود را پس بگیرد.

دوم اینکه به آقای رستمیان باید گفت ، این وزیر و مدیران وی از جمله وزرایی هستند که چندین و چند بار به خود شما وعده داده و عمل نکردند ، در مدت سه سال و نیم کاری از پیش نبردند و از عدم تخصیص اعتبار حرف زدند ، اکنون در چند ماه باقی مانده چه اتفاق معجزه آسایی قرار است رُخ دهد؟ چه کاری از دستشان بر می آید که شما اینگونه از دریافت امتیاز حرف می زنید و می گویید قول هایی گرفته اید؟ مگر قرار است در این چند ماه معجزه ای رُخ دهد.

نماینده مجلس ، تنها نماینده شهر خود نیست بلکه برابر قانون اساسی در برابر همه ملت مسئول است ، چطور این همه کم کاری وزیر محترم را با دریافت امتیازهایی که به طور حتم عملی نخواهند شد حقوق ملت را به فراموشی سپردید؟

برخی از دوستان نوشته اند اگر امتیاز عمومی برای شهرستان گرفته اید رو کنید تا نگوییم امتیاز خصوصی در کار بوده است.

این حرف ، حرف درستی است ، رو کردن نامه های تاریخ گذشته به هیچ عنوان کفایت نمی کند ، بگویید چه امتیاز تازه ای گرفته اید که ارزش زیر پا گذاشتن حقوق این ملت مظلوم را داشته باشد.

چند ماه دیگر وزیر مورد بحث با اتمام کار دولت کنار می رود و آن زمان است که باید پاسخگو باشید و امتیازهای عمومی که باعث شد تن به چنین سیاست قابل تاملی بزنید را برای مردم و رسانه ها تشریح کنید که اگر چنین نشود و مردم را قانع نکنید بحث امتیاز خصوصی به میان خواهد آمد.

این را بدانید ، رسانه های شهرستان تاریخ پس گرفتن امضاء شما را به ذهن سپرده اند ، چند ماه دیگر بدون شک از مطالبه خواست عمومی مردم کوتاه نخواهند آمد. باید مشخص شود امتیازهایی که از آن نام بردید چه نتیجه ای برای مردم ما در بر داشته است.

از قراردادهای قبلی تان با مدیران و شرکت های مرتبط این وزارت خانه که عملی نشده سخن به میان نیاورید که در این صورت هیچ امتیازی کسب نکرده اید و در واقع فقط به خانه اولتان بازگشته اید. باید بگویید علاوه بر اجرای تعهدات قبلی ، چه امتیاز تازه ای گرفته اید و نتیجه اش برای شهرستان چه بوده است؟

امتیازی که ارزش پس گرفتن امضاء تان در طرح استیضاح یک وزیر پر حاشیه را داشته باشد.

…………..

tavajoh.gif

12

۱۱ نظر

 1. در تاریخ آورده اند که مورچه ای را آب برده بود وقتی که اب او را به هر طرفی می برد داد می زد که های های و افسوس دریغ که همه عالم را آب برده است حال حکایت حوزه انتخابیه ما و این وزیر است اتفاقآ اگر انصاف داشته باشیم یکی از وزرای پر کار دولت آقای روحانی جناب آقای آخوندی است و اگر کاری برای ما نکرده است علت را در جای دیگر باید جویا شویم. در غیر این صورت اگر به قول شما کم کار می بود نماینده های دیگر حوزه به آسانی راضی نمی شدند.

 2. چرا نظر پخش نمی کنی کره خر

  • انتظار دیگری از شما نمی رود اخوی گرامی
   وقتی پای سیستم نبودم چطور باید نظر شما را تایید میکردم ، الان تایید شد خیلی حرفت شاهکار بوده!
   ادبیات شما برای مردم آشناست دیگه
   چی باید بگم

  • برو بمیر مردک بنده ضمن پوزش از برادر خادم الشهدا جناب محمدی عاجزانه تقاضا دارم نظر این بیسواد را حذف کندحقیقتا رسانه ی نسیم از رسانه های پر بازدید استان است ابروی ما با این نظرات میره

 3. امیر سالاری

  شما هم که از قاطبه دلواپسانی .امیدوارم حداقل در مورد سایر معضلات جامعه اینقدر دست به قلمت خوب باشد جناب درسته که گفتند شارلاتان سیاسی ولی نه تا این حد .

 4. واقعا جای بسی تاسف است اول برای نماینده ای که مدام سنگ اصول گرایی به سینه می زند وداد وبیداد که این وزیر را استیضاح می کنم اما به ناگاه اینچنین مدافع می شود .حتی اگر قول فرود گاه بین المللی دلفان وسلسله را گرفته باشد .قوله .وتنها چیزی که این دولت ندارد قول است .قول صد روزه حل کردن اقتصاد .قول ثروتمند کردن مردم .قول حقوق بالا به فرهنگیان .قول معتبر کردن پاسپورت .قول عزت ایرانی .قول ارزانی .قول رونق بازار وهزاران قول وقراری که ”’هزار وعده خوبان یکی وفا نکند ”’ واینک نماینده ما به قول اینان وفا کند .قطعا معامله غیر از این است وسرانجام روزی پرده ها کنار خواهند رفت .

 5. اولا مردک خودتی … ثانیآ تو هنوز نمی دانی که چرا هر دولتی روی کار میاد ما را به حساب نمیاره استان های بر خورداری مثل تبریز ” اصفهان و …. وقتی میزبان مسئولی هستند اگر رسانه شان را گوش داده باشی مرتب از محرومیت می گویند ولی ما به خاطر افراد نهایت …. مثل شما باید انتقاد مان پخش نشود .

 6. با سلام
  با تشکر از خبر رسانی عالیتون من از دلفانی هایی هستم که خارج از دلفان زندگی میکنم حدود ۱۲ ساله ولی همیشه دلم برای دلفان می تپد از نماینده دلفان بیش از این توقع نداشته باشید دوستان
  اکثر نمایندگان وکیل الدوله هستند

 7. شما خیلی بیخود میکنید بدون مدرک درباره نماینده حرف بزنی خیلی بهت زور میاد انی که توخاستی نشد واقعا براتان متاسفم خجالتی بکشید بزارید حداقل یکسال بگذرد شروع کنید به حرف مفت زدن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.