آخرین خبرها

اجرای طرح آبیاری نوین در پنج هزار و۶۰۰ هکتار از اراضی دلفان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان گفت: تا پایان سالجاری بیش ازپنج هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به سیستم آبیاری نوین مجهز می شود..

نسیم دلفان – فرشاد بابائی در گفت و گو با ایرنا افزود: تا سال ۹۳ تنها ۲۳۷ هکتار از اراضی شهرستان مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار بود اما در سه سال گذشته دو هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار شد که اکنون درسه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان در قالب ۶ طرح تجمیعی و ۲۶ طرح انفرادی این طرح به اجرا درآمده است. 
بابائی ادامه داد: برخی طرحهای آبیاری دراین شهرستان بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با پایان عملیات اجرایی آنان میزان اراضی کشاورزی مجهز به سیستم آبیاری نوین در این شهرستان به پنج هزار و ۶۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت. 
مدیر جهاد کشاورزی دلفان خاطر نشان کرد: بیش ار دو هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان دلفان نیز برای اجرای این طرح شناسایی و مطالعه شده اند که مراحل اخذ مجوز و سیر مراحل قانونی و تشکیل پرونده جهت طراحی و اجرای آنها در حال انجام است.
بابائی تاکید کرد: در صورت تخصیص و تأمین اعتبار و مجهز شدن این سطح به سیستم آبیاری تحت فشار، تحول عظیمی در بخش کشاورزی شهرستان به وقوع خواهد پیوست زیرا امرار معاش مستقیم حدود ۷۰ درصد مردم این شهرستان از این بخش صورت می گیرد.
شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان واقع شده و حدود ۱۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد.

………………………………….

کانال خبری نسیم دلفان بصوت ۲۴ ساعته و آنلاین جدیدترین و داغ ترین خبرها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای پیوستن به کانال خبری ما لطفأ روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۴ نظر

  1. درودبرآقای مهندس بابایی خستگی ناپذیرودوست داشتنی،کاش نماینده شهرستان ب جای عزل ونصب های ناشیانه وغیرکارشناسی تایم مبارک روب خدمت ب مردم اختصاص بدن،همه مردم آگاه هستن ک درحوزه کشاورزی انقلاب شده ومردم لمسش کردن وهیچ شعارنیست واین مهم جزء باتلاش های شبانه روزی مدیری قوی وبادانش اتفاق نمی افتاد.

  2. خداقوت مهندس بابائی امیدواریم همیشه پایدارو سلامت باشید شهر ما ب بزرگوارنی مث شما واقعا نیازمنده کاش تمام نمایندگان این شهراز ابتدا تا کنون انقدر خدمت میکردن

  3. نوراباد با داشتن مسولانی دل سوزهمچون شما محرمیت زدایی می شود

  4. جناب بابایی خداوند به شما عمر باعزت بده تا همچنان به خدمت رسانی خود ادامه دهید. با ندیده گرفتن سخنان کسانی که خود قدمی برا شهر بر نمیدارند با عزم قویتر ادامه دهید و بدانیدکه ماهمه دعاگوی شما هستیم. نماینده شهرمون که میز و قدرتشونو مدیون رای مردم نوراباد هست باید جوابگوی اعتماد مردم باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.