آغاز به کار بخشی از فعالان اقتصادی در سراسر کشور از روز شنبه / چه مکان هایی ۲۳ فروردین هم حق بازگشایی ندارند؟

🔵اطلاعیه گام دوم فاصله‌گذاری هوشمند و بازگشایی گام‌به‌گام واحدهای صنفی در استان‌ها و تهران🔵

نسیم دلفان – در پی آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اتاق اصناف ایران شیوه اجرای این طرح در واحدهای صنفی را مبتنی بر بخشنامه‌های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور اعلام کرد.

🔹در اطلاعیه اتاق اصناف ایران آمده است:

🔻«نظر به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر آغاز به کار بخشی از فعالان اقتصادی در سراسر کشور، بدینوسیله زمان، شیوه و چگونگی بازگشایی‌ها و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به اطلاع کلیه فعالان صنفی می‌رساند:

طرح گام دوم فاصله‌گذاری هوشمند که مبتنی بر بازگشایی بخشی از واحدهای صنفی است، در استان‌ها از تاریخ شنبه ۹۹/۰۱/۲۳ و در استان تهران از تاریخ شنبه ۹۹/۰۱/۳۰ با هماهنگی ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا آغاز خواهد شد.

واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت #گواهی_سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.

🔻مراکزی که تا اطلاع صنفی تعطیل می باشند و مشمول طرح بازگشایی نیستند:

▫️فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای غیر FMCG (غیر سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده)،
▫️پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مسقف
▫️آرایشگاه و سالن‌های زیبایی
▫️آموزشگاه‌های رانندگی
▫️رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود،
▫️گرمابه، سونا و ماساژ،
▫️روزبازارها و نمایشگاه‌ها(پنج شنبه بازار)
▫️مراکز بازی،گیم‌نت،باشگاه‌ ورزشی و بدنسازی
▫️ تالار و سالن مراسم، قهوه‌خانه،چایخانه وتریا

♦️تبصره: مطابق مصوبه ابلاغی رستوان و غذای آماده (صرفا بیرون‌بر) مجاز به فعالیت هستند

کلیه واحدهای صنفی در سراسر کشور موظفند تا تاریخ‌های اعلام‌شده فوق مطابق مصوبات و بخشنامه‌های پیشین ستاد ملی کرونا عمل کرده و تحت هیچ عنوان نسبت به بازگشایی واحدهای خود اقدام نکنند.
اتاق اصناف ایران در خاتمه بار دیگر بر رعایت همه ضوابط و اصول بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام شده و خواهد شد، تاکید کرده و اشعار می‌دارد اصناف، کسبه، فعالان صنفی و پیشه‌وران سراسر کشور حفظ سلامت آحاد جامعه را اولویت اصلی خود دانسته و از هیچ تلاشی در این مسیر فروگذار نخواهند بود.

🔹روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان دلفان

12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.